Gizlilik ve Veriler

 

Kurumsal Gizlilik Bildirimi sekmesinde John Deere’in dünya çapında kişisel bilgi ve makine verileri toplama stratejimize dair beyanı bulunur. Gizlilik stratejimizin kısa bir özeti için bkz. Gizlilik Özeti sekmesi.

 

Kurumsal Gizlilik Bildirimi kişisel bilgi ve makine verileri için dünya çapında uygulanırken, ilgili ülkenin konumuna, verilerin cinsine ya da ürüne veya söz konusu hizmete bağlı olarak daha başka gizlilik bildirimleri de devreye girmektedir. Bu cins bildirimlere ait linkleri Diğer Gizlilik Bildirimleri sekmesinde bulabilirsiniz.

 

İletişim Bilgileri sekmesi de gizlilik stratejimize dair ek bilgiler bulabileceğiniz ülke ve kurum iletişim verilerini içeriyor.

 

Gizlilik Sekmeleri

 

1. Gizlilik Özeti

 

2. Kurumsal Gizlilik Bildirimi

 

3. Diğer Gizlilik Bildirimleri

 

4. İletişim Bilgileri

 

1

Gizlilik Özeti

Kişisel Bilgiler ve Makine Verileri

John Deere ve denetimli bağlı kuruluşları, siz ürün veya hizmet satın alırken, finansman temin ederken, web sitelerimize kaydolurken veya bizimle kurduğunuz diğer bağlantılar sırasında Kişi Bilgilerinizi, İlişki Bilgilerinizi, İşlem Bilgilerinizi ve Finansal Hesap Bilgilerinizi (tümü birden Kişisel Bilgiler) bizzat sizden temin eder. Kendi kayıtlarımızı zenginleştirmek veya işlemleri tamamlamak için gerekli olduğunda üçüncü taraflardan Kişisel Bilgileri temin edebiliriz.

 

Tanımlama Bilgileri ve Diğer Veri Toplama Teknolojilerini kullanarak bilgi toplayabiliriz. Bu bilgiler, Kişisel Bilgilerinizle birleştirildiğinde, Kişisel Bilgiler olarak kabul edilir.

 

Ayrıca ekipmanlarınızdan da Makine Verileri temin edebiliriz. Makine Verileri; ekipmanınız ve ekipmanınıza bağlanan herhangi bir donanım veya aygıt tarafından üretilen, toplanan veya aygıtınızda depolanan verilerdir.

 

Bilgilerinin Kullanımı ve İfşa Edilmesi

Kişisel Bilgileri; sizin için ürün, hizmet, finansman, müşteri desteği, ürün güvenliği sağlamak, pazarlama, promosyon ve günlük iş ihtiyaçları gibi değişik Amaçlar için kullanmaktayız.

 

Genellikle Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini, kendi kullanımları için başka şirketlerle paylaşmayız. Öte yandan, Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini, yukarıda belirtilen Amaçlar için ve “Kurumsal Gizlilik Bildirimi” sekmesinde ayrıntılı olarak anlatıldığı şekilde bu bilgileri ve verileri Öte yandan, Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini, yukarıda belirtilen Amaçlar için ve “Kurumsal Gizlilik Bildirimi” sekmesinde ayrıntılı olarak anlatıldığı şekilde bu bilgileri ve verileri kullanabilen bağlı kuruluşlarımızla, tedarikçilerimizle ve bayilerimizle paylaşabiliriz”)  , bağlı kuruluşlarımızla, tedarikçilerimizle ve bayilerimizle paylaşabiliriz. Bizim için hizmet sağlayan şirketlere de Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini sağlayabiliriz. Bunun yanında, yasal olarak ya da işimizin satış veya diğer süreçleriyle bağlantılı olarak, gerekli olduğunda Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini ifşa edebiliriz.

Kendi Seçimleriniz

Bize sağladığınız bilgileri sınırlandırabilirsiniz. Buna ek olarak, aşağıdaki veya “İletişim Bilgileri” sekmesindeki iletişim bilgileri üzerinden bizimle temas kurarak, sizinle yapılan iletişimi sınırlandırabilirsiniz.

Diğer Bilgiler

Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini korumak için, resmi bir bilgi güvenliği programımız mevcuttur.

 

Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini, ABD veya diğer ülkelere transfer edebiliriz ancak, kişisel gizliliğinize her zaman saygı gösteririz.

 

Gizlilik uygulamalarıyla ilgili daha fazla bilgi için, lütfen “Kurumsal Gizlilik Bildirimi ” sekmesine bakın veya bizimle temasa geçin.

Bizimle Nasıl Temasa Geçilir?

Privacy Manager

Center for Global Business Conduct

Deere & Company

One John Deere Place

Moline, Illinois 61265-8089 USA

PrivacyManager@JohnDeere.com

 
Veya


John Deere GmbH & Co. KG
Region 2 Sales & Marketing Center
Datenschutzbeauftragter
John-Deere-Straße 70
68163 Mannheim, Germany

Telephone: +49 621 829 - 01
Fax:  +49 621 829-45-8300

R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com

2

Kurumsal Gizlilik Bildirimi

Bu Gizlilik Bildirimi, John Deere ve denetimli bağlı kuruluşlarının Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini toplama, kullanma ve ifşa etme şeklini tarif eder. Bu Bildirim aynı zamanda, toplanan bilgilerin ve verilerin gizliliği ve güvenliğine ilişkin sorularınızın yanıtlarını da içermektedir. Başka sorularınız varsa lütfen R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com adresinden bizimle iletişim kurun.

 

Bu Bildirim, John Deere ve denetimli bağlı kuruluşları tarafından Kişisel Bilgilerin ve Makine Verilerinin nasıl toplandığı, kullanıldığı ve ifşa edildiğiyle ilgilidir. Başka gizlilik bildirimleri de geçerlidir (deleted: “may also”, replaced by “apply”). Yeni başlayanlar için, John Deere daha fazla Kişisel Bilgilerin toplanmasını gerektiren finansal ve sigorta ürünleri sağlamaktadır. Bu ürünlerle ilgili gizlilik bildirimlerine “Ek Gizlilik Bildirimleri” sekmesinden ulaşılabilir. John Deere ve dünya çapındaki denetimli bağlı kuruluşlarının, yerel yasalara uyumluluk açısından gerektiği şekilde ek gizlilik bildirimleri de olabilir. Ülkelere özgü gizlilik bildirimleri de “Ek Gizlilik Bildirimleri” sekmesinde bulunabilir. Son olarak, John Deere ürünleri; kendi gizlilik politikaları olan John Deere bayileri ve distribütörleri, bağımsız mülkiyetli ve bağımsız olarak işletilen kuruluşlar ağı üzerinden dağıtılmaktadır.

 

1.       Tarafımızdan Temin Edilen Bilgi ve Veri Türleri

2.       John Deere Bilgi ve Verileri Nasıl Temin Eder?

3.       John Deere Bilgi ve Verileri Nasıl Kullanır (“Amaçlar”)?

4.       Bilgi ve Veriler John Deere Tarafından Neden İfşa Edilir?

5.       Tanımlama Bilgileri ve Benzer Toplama Teknolojileri

6.       Arkadaşıma Bildir İşlevleri

7.       Kendi Seçimleriniz

8.       Erişim ve Düzeltme

9.       Bilgi ve Veri Güvenliği

10.    Bilgi ve Verilerin Diğer Ülkelere Transferi

11.   Üçüncü Taraflara Ait Gizlilik Politikaları

12.    Çocukların Gizliliği

13.    Forumlar, Ürün İncelemeleri ve Diğer Kamuya Açık Alanlar

14.    İş Başvuruları

15.    Bu Bildirimdeki Değişiklikler

16.    Bizimle Nasıl Temasa Geçilir?

1. Tarafımızdan Temin Edilen Bilgi ve Veri Türleri

John Deere ve denetimli bağlı kuruluşları, “Kişisel Bilgiler” ve “Makine Verileri” temin eder.

 

Kişisel Bilgiler, sizi tanımlamak, yerinizi belirlemek veya sizinle bağlantı kurmak için kullanılabilecek bilgilerdir. Ayrıca Kişisel Bilgilerle (deleted: “your”) ilişkilendirdiğimiz diğer bilgileri de içerir. John Deere ve denetimli bağlı kuruluşları şu türdeki Kişisel Bilgileri temin ederler:

 

 • İletişim Bilgileri; adınız, telefon numaranız, kullanıcı adınız, posta adresiniz, e-posta adresiniz ve dil tercihiniz gibi, sizi tanımlamamıza ve sizinle bağlantı kurmamıza olanak sağlayan bilgiler.
 • İlişki Bilgileri; size ilgilenebileceğiniz ürün veya hizmetlerle ilgili teklif sunmamız için kim olduğunuzu ve ne istediğinizi anlamamızda bize yardımcı olacak, mülkiyetiniz, tarım araziniz veya işletme bilgileriniz, genel konumunuz ve diğer demografik bilgileriniz gibi bilgiler.
 • İşlem Bilgileri; bizimle, bayilerimizle ve iş ortaklarımızla yapmış olduğunuz, örneğin, (= such as) satın almalar, sorular ve diğer müşteri hesaplarını içeren, işlem yöntemleriyle ilgili bilgiler.
 • Finansal Hesap Bilgileri; kredi kartı ve ekipman finansman ve kiralama faaliyetlerinizle ilgili bilgileriniz gibi, satın almanızı tamamlamak için gerekli olan bilgiler.

 

Makine Verileri; ekipmanınız ve ekipmanınıza bağlanan herhangi bir donanım veya aygıt tarafından üretilen, toplanan veya depolanan verilerdir. Makine verileri; ekipmanınızın konumunu, ekipmanınızın motor çalışma saati sayısını, ekipman işlemlerine ilişkin verileri (kullanılan yakıt miktarı gibi) ve ekipman tanı verilerini içerir.

2. John Deere Bilgi ve Verileri Nasıl Temin Eder?

Doğrudan Doğruya Sizden:

Kişisel Bilgileri doğrudan doğruya sizden temin ederiz. Kişisel Bilgilerinizi (örneğin, İletişim bilgileri ve İlişki Bilgileri), web sitelerimize kayıt yaptırırken, bir bültene kaydolurken veya bir satın alma yaparken, bizimle temasa geçtiğinizde sizden talep ederiz. Elimizdeki kayıtları geliştirmek ve müşterilerimizi daha iyi anlamak için bize yardımcı olabilecek üçüncü taraf veri sağlayıcılarından ya da sayfalarımızı“Beğenmeniz” veya topluluklarımıza katılmanız durumunda Facebook gibi sosyal medya sitelerinden daha başka İlişki Bilgileri temin edebiliriz. Mobil uygulamalarımızı kullanırken veya müşteri hizmeti amacıyla bizimle temasa geçerken de Kişisel Bilgileri temin ederiz.

 

Denetimli Bağlı Kuruluşlarımız, Bayilerimiz ve Diğer İş Ortaklarımızdan:

Bir ürün satın alırken, kiralarken veya finansman alırken de, Kişisel Bilgiler (örneğin, İşlem Bilgileri ve Finansal Hesap Bilgileri) bayilerimizden ve finansal bağlı kuruluşlarımızdan (deleted: “with your consent”) temin ederiz. Satın almanızı veya finansman onayınızı tamamlamak için, (deleted: where you have provided consent) üçüncü taraflardan da örneğin (= for examle, such as) kredi bilgilerinizi temin ederken veya vermiş olduğunuz bilgileri doğrulamamız gerektiğinde) Kişisel Bilgilerinizi temin edebiliriz.

 

Web Sitemizden:

Bizimle çevrimiçi iletişime geçtiğinizde, bilgisayarınız ve web sitemiz ve uygulamalarımızın kullanımıyla ilgili bilgileri temin etmek için tanımlama bilgileri ve diğer teknolojik araçları kullanırız. İletişim Bilgilerinizle birleştirildiğinde, bu bilgileri Kişisel Bilgiler olarak değerlendiririz. Tanımlama bilgileri ve diğer teknolojiler hakkında daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki Tanımlama Bilgileri ve Benzer Toplama Teknolojileri kısmına bakın.

 

Ekipmanınızdan:

Ekipman ayarlarınız izin veriyorsa, JDLink™ Telematics Service, Service ADVISOR™ veya benzer diğer hizmetler vasıtasıyla, ekipman veya aygıtlarınızdan, Makine Verileri temin ederiz. Akıllı telefonunuzdan veya diğer konum özellikli aygıtlardan konum verileri de temin edebiliriz. İletişim Bilgilerinizle birleştirildiklerinde, bu bilgileri Kişisel Bilgiler olarak değerlendiririz.

3. John Deere Bilgi ve Verileri Nasıl Kullanır (“Amaçlar”)?

John Deere; Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini aşağıdaki gibi farklı amaçlar için kullanır:

 

 • Müşteri Hizmeti: ürün veya hizmet siparişlerini karşılamak ve ürün teslimi, bakım (= maintenance), garanti hizmeti, finansman, kiralama ve kredi hizmetleri gibi siparişinizle ilgili diğer hizmetler için;
 • Ürün ve Müşteri Desteği: makinelerinizin durumunu izleme ve yönetmeyi içeren destek sağlamak, yükseltmeler ile ürün geliştirme programı iletişimini sağlamak ve tanı, onarım, ürün güvenliği ve geri çağırma işlemleri için;
 • Pazarlama: John Deere veya bayilerimiz, tedarikçilerimiz ve ortaklarımızdan ürün ve hizmetlerle ilgili, sizinle iletişime geçmek ve ilgi alanlarınıza, kişisel ve işle ilgili karakteristiğinize ve konumunuza göre tekliflerimizi sunmak için;
 • Araştırmalar ve Promosyonel Etkinlikler: araştırmalar, anketler, çekilişler, yarışmalar, sadakat programları ve diğer promosyonel etkinlikler;
 • Uygunluk: belirli ürünler, hizmetler veya teklifler için uygun olup olmadığınızı belirlemek için;
 • İletişimler: John Deere haberleri, şirket dergileri (The Furrow ve Homestead gibi), kataloglar, duyurular, anımsatıcılar ve teknik servis bültenleri gibi, sizi ilgilendirebilecek bilgileri sağlamak için ve
 • Günlük İş İhtiyaçlarımız için: ödeme işlemleri ve finansal hesap yönetimi, ürün geliştirme, ürün güvenliği, sözleşme yönetimi, web sitesi yönetimi, web forumu yönetimi, sipariş veya sözleşme tamamlama, analiz, sahtekarlıktan korunma, şirket idaresi, raporlama ve yasal yükümlülükler gibi.

4. Bilgi ve Veriler John Deere Tarafından Neden İfşa Edilir?

John Deere, Kişisel Bilgilerinizin ve Makine Verilerinizin kendi pazarlama amaçları için üçüncü taraflara verilmesini tercih etmeyebileceğinizin farkındadır. Kişisel Bilgilerin ve Makine Verilerinin paylaşılmasını şu şekilde sınırlamaktayız:

 

 • Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini, yukarıda listelenen Amaçlar dahilinde kullanılmak üzere bize bağlı şirketler, (deleted “and”) yetkili John Deere bayileri ve distribütörleriyle paylaşabiliriz.
 • Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini, Amaçları bizim adımıza yerine getirmek üzere servis sağlayıcılarımızla da paylaşabiliriz. Servis sağlayıcılarımız, bilgi ve verileri korumak ve yalnızca bizim talimatlarımıza uygun şekilde kullanacaklarına dair, yasa ve sözleşmelere bağlıdır.
 • İşle ilgili varlıkların satışını veya transferini etkilemek, kendi haklarımızı icra etmek, mülkiyetimizi korumak ya da başkalarının haklarını, mülkiyetini ve emniyetini korumak için veya dış denetim, uyumluluk ve şirket idari fonksiyonlarını desteklemek için Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini ifşa edebiliriz. Ayrıca, ABD ve faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerdeki yasa icra yetkilileri ve mahkemelerle birlikte, bir mahkeme celbini yanıtlama gibi yasal zorunluluk gerektiren durumlarda da Kişisel Bilgileri ve Makine Verilerini ifşa edebiliriz.

 

Kişisel olarak kimliğinizi ortaya çıkarmayacak bilgileri ve verileri de ifşa edebileceğimizi lütfen unutmayın. Örneğin, müşterilerimiz ve ekipmanlarıyla ilgili birleşik ve istatistiksel verileri içeren raporlar yayımlayabiliriz. Bu raporlar, alıcının sizinle temasa geçmesini, yerinizi belirlemesini veya kimliğinizi ortaya çıkarmasını sağlayabilecek türdeki bilgileri içermez.

5. Tanımlama Bilgileri ve Benzer Toplama Teknolojileri

Web sitemizi ziyaret ederken veya mobil uygulamalarımızı kullanırken, otomatikleştirilmiş yollarla, tanımlama bilgileri, piksel etiketleri, tarayıcı analizi araçları, sunucu günlükleri ve web işaretçileri gibi teknolojileri kullanarak, belirli bilgileri temin etmekteyiz.

 

Örneğin, web sitemizi ziyaret ettiğinizde, bilgisayarınıza tanımlama bilgileri koyarız. Tanımlama bilgileri web sitelerinin, tarayıcınızı özgün olarak tanımlamak veya tarayıcınızda bilgi veya ayarları depolamak için, bilgisayarınıza veya Internet'e bağlanan diğer aygıtlara gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri, geri döndüğünüzde sizi tanımamızı sağlar. Ayrıca özelleştirilmiş bir deneyim sağlayabilmek ve belirli sahtekarlık türlerini tespit etmek için bize yardımcı da olur.

 

John Deere, çevrimiçi deneyiminizi kişiselleştirmek ve geliştirmek için, Flash Tanımlama Bilgileri (Yerel Depolanan Nesneler olarak da bilinir), Microsoft Silverlight ve benzer teknolojileri kullanırAdobe Flash Player, video klipleri ve animasyon gibi dinamik içeriklerin hızlı bir şekilde geliştirilmesine olanak sağlayan bir uygulamadır.  Flash tanımlama bilgileri (ve benzer uygulamalar); ayarları, tercihleri ve kullanımı, anımsamak için, tarayıcı tanımlama bilgilerine benzer teknolojiyi kullanır, ancak bunlar web tarayıcınızın sağladığından daha farklı bir arabirimle yönetilir.  Flash ve Silverlight tanımlama bilgilerini yönetmek için, lütfen Adobe ve Microsoft web sitelerine bakın.

 

Piksel etiketleri ve web işaretçileri, web sitesi sayfalarına ve e-postalarımıza konan, özel bir eylem gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi belirlememize yarayan küçük grafik resimlerdir. Bu sayfalara eriştiğinizde veya bir e-posta açtığınızda ya da e-postaya tıkladığınızda, piksel etiketleri ve web işaretçileri bu eylemle ilgili bir uyarı oluşturur. Bu araçlar, iletişimimize gelen yanıtları ölçerek, web sayfalarımızı ve promosyonlarımızı geliştirmemize olanak sağlar.

 

Tanımlama bilgileri ve diğer teknolojilerden birçok farklı bilgi türü temin etmekteyiz. Örneğin, web sitemize erişmek için kullandığınız aygıt hakkındaki bilgileri, işletim sistemi türünüz, tarayıcı türünüz, etki alanı ve diğer sistem ayarları ve sisteminizin kullandığı dil ile aygıtınızın bulunduğu ülke ve saat dilimi bilgilerini temin edebiliriz. Sunucu günlüklerimiz de Internet'e bağlanmak için kullandığınız aygıtın IP adresini veya türevini kaydedebilir. IP adresi aygıtların Internet'te tanımlanmak ve birbirleriyle iletişim kurmak için kullandığı benzersiz bir tanımlayıcıdır. John Deere'e gelmeden önce ziyaret etmiş olduğunuz veya sitemizden ayrıldıktan sonra ziyaret edeceğiniz web sitesi hakkında da bilgiler temin edebiliriz.

 

Birçok durumda, tanımlama bilgileri ve diğer araçları kullanarak temin ettiğimiz bilgiler, yalnızca kimlik belirleme amacı dışında ve Kişisel Bilgilere herhangi bir referans olmadan kullanılır. Örneğin, web sitesi kullanıcıları hakkında topladığımız bilgileri, web sitelerimizi ideal duruma getirmek ve web sitesi trafik eğilimlerini anlamak için kullanırız.

 

Bazı durumlarda, tanımlama bilgileri ve diğer teknolojilerle temin ettiğimiz bilgileri Kişisel Bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz. Bunun yanında, konum özellikli mobil cihazlarınızdaki ayarlar, mobil uygulamalarımızın konum bilgileri temin etmesine izin veriyorsa, bu bilgileri de otomatik olarak temin edebiliriz. Bu Bildirim, Kişisel Bilgilerinizle birleştirdiğimizde bu bilgileri nasıl kullanacağımıza ilişkin kuralları içerir.

 

John Deere, web işlemlerimize ait izleme ve raporlama işlevlerini gerçekleştirmek için üçüncü taraf reklam şirketleriyle birlikte çalışmaktadır. Bu üçüncü taraf reklam şirketleri, tarafınıza sizin için hedeflenmiş reklamlar görüntülemek için bilgisayarınıza tanımlama bilgileri yerleştirebilir. Söz konusu üçüncü taraf reklam şirketleri, bu işlemler dahilinde herhangi bir Kişisel Bilgi temin etme yetkisi olmadığı gibi, bu işlem için kendilerine bizim tarafımızdan herhangi bir Kişisel Bilgi verilmez.

6. Arkadaşıma Bildir İşlevleri

John Deere, web sitelerimizde “arkadaşıma bildir” işlevselliği sunmaktadır. Bu işlevi kullanmayı tercih etmeniz durumunda, otomatik olarak arkadaşınıza belirlemiş olduğunuz bilgileri içeren bir e-posta göndererek, web sitesini ziyaret etmek için kendisini davet ederiz. John Deere, bu bilgileri kesinlikle bir defaya mahsus e-posta göndermek için kullanır ve bilgileri daha sonrası için muhafaza etmez.

7. Kendi Seçimleriniz

John Deere için sağladığınız bilgileri sınırlandırabilirsiniz. John Deere'in sizinle kurduğu iletişim faaliyetlerini de sınırlandırabilirsiniz. Pazarlama e-postaları listesinden çıkmak için, web sitemizi ziyaret edebilir ve tercihinizi ilgili gizlilik birimine bildirebilirsiniz. Bunun yanında, size göndermiş olduğumuz pazarlama e-postalarının alt kısmındaki “abonelikten çıkma” seçeneğine tıklayarak, gelecekteki pazarlama e-postalarının alıcı listesinden çıkabilirsiniz.

 

Pazarlama materyali gönderimi listesinden çıksanız bile, hesap ve ekipmanınızla ilgili önemli İşlem Bilgileri konusunda sizinle bağlantıya geçileceğini lütfen unutmayın. Örneğin, pazarlama e-postaları alıcı listesinden çıksanız bile, web sitemizden herhangi bir şey satın aldığınızda, bir onay bilgisi ve ürün güvenliği bilgilendirmeleri göndermeye devam edeceğiz.

 

Tanımlama bilgileri tercihlerini yönetebilir ve tarayıcınız veya arabiriminizin ayarlarını yaparak tanımlama bilgileri ve benzer toplama teknolojilerinin kullanımını engelleyebilirsiniz. Tüm tarayıcılar ve arabirimler farklı olduğu için, yapılabilecek tanımlama bilgisi tercihleri ve diğer gizlilik ayarlarıyla ilgili tarayıcı veya arabiriminizin “yardım” kısmına başvurun.

 

Mobil tarayıcınızın tanımlama bilgilerini ve benzer teknolojileri kullanma şekliyle birlikte, mobil aygıtınızın ve mobil tarayıcınızın konum bilgilerini paylaşma şeklini, mobil aygıtınızın gizlilik ve güvenlik ayarlarını yaparak yönetebilirsiniz. Ayarlarınızın yapılma yöntemine ilişkin bilgi almak için, lütfen mobil servis sağlayıcınız veya aygıt üreticiniz tarafından sağlanan talimatlara başvurun 

 

Makine Verilerinin de John Deere ile paylaşılmamasını tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için, ya JDLink web sitesine giriş yaparak çevrimiçi Telematics Sistem Sözleşmesi'ni reddedin ya da John Deere bayisinden makinenizdeki JDLink hizmetini sonlandırmasını isteyin. JDLink hizmetini iptal ettikten sonra, Makine Verilerine erişiminizin olmayacağını lütfen unutmayın. Bununla birlikte John Deere; tanı ve yazılım güncellemeleri için Deere Fleet Care hizmetleri ve Service ADVISOR™ Uzaktan bağlantıları gibi, telematics erişimi gerektiren ürün ve hizmetleri sağlayamayacaktır.

 

Seçimlerinizle ilgili sorularınız varsa ya da liste dışı kalmayla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bize R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com e-posta adresinden ulaşın. Bize, aşağıdaki Bizimle Nasıl Temasa Geçilir? bölümünde belirtilen adresten de yazabilirsiniz. Bize mektup göndermeyi tercih ederseniz, lütfen bize adınızı, adresinizi, e-posta adresinizi bildirin ve almak istemediğiniz iletişim faaliyetleriyle ilgili bilgi verin.

8. Erişim ve Düzeltme

John Deere, Kişisel Bilgilerinize erişim, düzeltme ve silme imkânınızla ilgili geçerli kanunlara uymaktadır (replaced “respects your rights” with “complies with applicable law regarding...”). Çevrimiçi bir hesabınız varsa, bize vermiş olduğunuz belirli (= “certain”) bilgilere erişerek, güncelleme yapmak için hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Kişisel Bilgilerinizi güncelleme veya silme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bize R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com  e-posta adresinden ulaşın. Bize, aşağıdakiBizimle Nasıl Temasa Geçilir? bölümünde belirtilen adresten de yazabilirsiniz. Bize mektup göndermeyi tercih ederseniz, lütfen bize adınızı, adresinizi, e-posta adresinizi belirtin ve yapmak istediğiniz değişiklikle ilgili ayrıntılı bilgi verin.

9. Bilgi ve Veri Güvenliği

John Deere, Kişisel Bilgilerin ve Makine Verilerinin uygun şekilde korunması için tasarlanmış olan idari, teknik ve fiziksel denetimleri içeren bir bilgi ve veri güvenliği programını yürürlüğe koymuştur. Örneğin, Finansal Hesap Bilgileriniz ve diğer hassas Kişisel Bilgileriniz toplanırken ve Internet üzerinden iletilirken güvenliğinin sağlanması için endüstri standartlarında bir şifreleme teknolojisi kullanmaktayız.

10. Bilgi ve Verilerin Diğer Ülkelere Transferi

Deere & Company şirketinin merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktadır ve denetimli bağlı kuruluşları dünya çapındaki farklı ülkelerde bulunmaktadır. Kişisel Bilgilere ve Makine Verilerine; Gizlilik Bildirimi içinde tanımlanan Amaçlara uygun olarak, ABD veya dünyanın başka bir yerindeki denetimli bağlı kuruluşlar ve veri işlemciler tarafından erişilebilir ya da buralara transfer edilebilir. Kişisel Bilgilere ve Makine Verilerine erişirken veya bunları transfer ederken, işlemler yürürlükteki yasalara uygun yapılmaktadır. Buna ek olarak, nerede işlendiği veya depolandığı fark etmeksizin, Kişisel Bilgiler veya Makine Verilerinin gizliliği ve güvenliği tarafımızdan sağlanmaktadır.

11. Üçüncü Taraflara Ait Gizlilik Politikaları

Bu Gizlilik Bildirimi, bilgi ve verilerin yalnızca John Deere tarafından kullanımı ve ifşa edilmesine ilişkindir. Bu web sitesi üzerinden erişilebilen diğer web siteleri, kendi gizlilik politikaları ve uygulamalarına sahip olabilir. Bağımsız bayilerimizin, tedarikçilerimizin ve iş ortaklarımızın da kendi gizlilik politikaları ve uygulamaları olabilir. Kendilerine bilgi vermeden veya promosyonlarından yararlanmadan önce, tüm üçüncü taraflar tarafından sağlanan gizlilik bildirimlerini iyice okuyup anlamanızı öneririz.

12. Çocukların Gizliliği

John Deere web sitesi ve uygulamaları çocuklardan Kişisel Bilgi toplanmasını amaçlamamaktadır. Çocuğunuzun web sitemizi kullandığını düşünüyorsanız, konuyu incelememiz ve uygun olmayan verileri silmemiz için lütfen bizimle R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com adresinden temas kurun.

13. Forumlar, Ürün İncelemeleri ve Diğer Kamuya Açık Alanlar

Web sitemiz, genele açık olarak ürün incelemelerini gönderebileceğiniz, diğerleriyle iletişim kurabileceğiniz ve medya içeriğini gönderebileceğiniz forum ve diğer alanları içermektedir. Bu alanlara gönderi yapmadan önce lütfen yürürlükteki “Kullanım Şartları” kısmını dikkatli bir şekilde okuyun. Kamuya açık gönderiler için gizlilik hakkınız mevcut değildir. Gönderdiğiniz tüm bilgiler, Internet erişimi olan herkes tarafından erişilebilir ve gönderinize eklediğiniz tüm Kişisel Bilgiler başkaları tarafından okunabilir, temin edilebilir ve kullanabilir. Örneğin, bir ürün incelemesiyle birlikte e-posta adresinizi de gönderirseniz, istenmeyen mesajlar alabilirsiniz. Herhangi bir Kişisel Bilgi göndermeden önce lütfen dikkatli olun.

 

14. İş Başvuruları

John Deere için iş başvurusu yaptıysanız, iş başvurusuyla birlikte vermiş olduğunuz Kişisel Bilgiler, işe alma ve diğer dahili insan kaynakları amaçlarıyla kullanılır.

 

15. Bu Bildirimdeki Değişiklikler

Zaman içinde, yeni veya farklı gizlilik uygulamalarını yansıtmak için bu Gizlilik Bildirimi güncellenebilir. Bu Gizlilik Bildiriminde materyal değişiklikleri yapıldığında, tarafımızdan ana sayfamıza bir bildirim konur. Buna ek olarak, değişiklikler daha önce toplanmış olan Kişisel Bilgilerin kullanımı ve açıklanmasını önemli bir ölçüde etkileyecekse, tarafınıza bildirimde bulunarak da değişiklik hakkında sizi bilgilendirebiliriz.


16. Bizimle Nasıl Temasa Geçilir?

Gizlilik uygulamalarımız veya bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili sorularınız veya yorumlarınız varsa lütfen bizimle temasa geçin. Bize çevrimiçi olarak R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bize şu adrese göndereceğiniz postayla da ulaşabilirsiniz:

 

Privacy Manager

Center for Global Business Conduct

Deere & Company

One John Deere Place

Moline, Illinois 61265-8089 USA


Veya


John Deere GmbH & Co. KG
Region 2 Sales & Marketing Center
Datenschutzbeauftragter
John-Deere-Straße 70
68163 Mannheim, Germany


Telephone: +49 621 829 - 01
Fax:  +49 621 829-45-8300


R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com
 

Ya da bulunduğunuz ülkeye ait iletişim bilgileri için “İletişim Bilgileri” sekmesine gidebilirsiniz.

 

3

4

İletişim Bilgileri

GLOBAL PRIVACY OFFICE:
       Privacy Manager
       Office of Corporate Compliance
       Deere & Company
       One John Deere Place 
       Moline, Illinois 61265-8098

       PrivacyManager@JohnDeere.com
 
NORTH AMERICA:
México/Centroamérica

Privacy Manager - Mexico
Alejandro Ortega 
Blvd. Díaz Ordaz número 500
Colonia La Leona, Código Postal 66210

San Pedro Garza García, Nuevo León MEXICO

  

USA/Canada
Privacy Manager
Center for Global Business Conduct
Deere & Company
One John Deere Place
Moline, Illinois 61265-8098 USA

PrivacyManager@JohnDeere.com
 
LATIN AMERICA & CARIBBEAN:
      Industrias John Deere Argentina SA,
      E-Marketing Department,
      John Orsetti 481, (S2152CFA)
      Grenadier Baigorria,
      Province of Santa Fe – Argentina
 
EUROPE:
      

     John Deere GmbH & Co. KG
     Region 2 Sales & Marketing Center
     Datenschutzbeauftragter
     John-Deere-Straße 70
     68163 Mannheim, Germany

     Telephone: +49 621 829 - 01 
     Fax:  +49 621 829-45-8300
 

     R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com
 
AFRICA:
       Privacy Manager
       Center for Global Business Conduct
       Deere  & Company
       One John Deere Place
       Moline, Illinois 61265-8098 USA

       PrivacyManager@JohnDeere.com
 
MIDDLE EAST – Near & Middle East:
      Deere & Company European Office
      Data Protection Officer
      John-Deere-Strasse 70
      68163 Mannheim, Germany
      Telephone: (0621) 829 - 01
      Fax: (0621) 829-45-8300 

      R2DataPrivacyManager2@JohnDeere.com
 
ASIA:
       Privacy Manager
       Center for Global Business Conduct
       Deere  & Company
       One John Deere Place
       Moline, Illinois 61265-8098 USA

       PrivacyManager@JohnDeere.com
 
AUSTRALIA & NEW ZEALAND:
       John Deere Limited - Head Office
       166-170 Magnesium Drive
       Deere  & Company
       Crestmead, Queensland 4132, AUSTRALIA

       Australia:
       Free call: 1800 800 981 / Phone: +61 7 3802 3222
       New Zealand:
       Free call: 0800 303 100

Son Güncelleme:  2 Ocak 2014